Rozlušti skrytý význam jeho slov! :)

23. května 2008 v 16:40 | Jančaa |  muž × žena
KDYŽ SE NECHCE VÁZAT
Co říká:
"Není kam spěchat, miláčku!"
Co si ve skutečnosti myslí: "Myslím, že tě mám rád, ale stále ještě se necítím na vážný vztah. Chci si nechat otevřená zadní vrátka, chápeš?"
Proč neřekne rovnou pravdu? Asi sama usoudíš, že jen blbec by byl tak naivní, že by na rovinu řekl své holce, že si se svou láskou k ní není ještě úplně jistý, a očekával by, že s ním jeho milá bude souhlasit a podpoří ho v tom, aby se dál poohlížel po jiných holkách, zda nenatrefí na nějakou lepší. Uvědom si však, že tvůj kluk je nejistý úplně stejně jako ty. Vždyť i ty sama ze začátku vztahu přemýšlíš, zda je to ten pravý! Věř ale, že když na svého miláčka nebudeš naléhat a necháš věcem volný průběh, pomůže to k tomu, aby vznikly pevné základy pro váš vztah, bez kterých se zkrátka neobejdete. Takže možná pomalu, ale jistě!


KDYŽ JE ZBABĚLÝ
Co říká: "Myslím, že bychom si měli dát pauzu."
Co si ve skutečnosti myslí: "Vztah s tebou už mi nic nedává, ale jsem zbabělec, abych ti to řekl na rovinu."
Proč neřekne pravdu? Rozchod je vážná věc. Často tomu druhému velmi ublíží, i když to nemáme v plánu. Říci, že chce být chvíli sám a dát ti tak naději, že to brzy bude zase jako dřív, je pro kluka mnohem snadnější. Očekává, že když se nějakou dobu neuvidíte, nebude rozchod tolik srdceryvný, anebo v nejlepším případě tak nějak "kouzelně" vyplyne ze situace sám. Otázkou je, co je lepší pro nás holky - nekonečné čekání se stále slábnoucí nadějí anebo rána, která sice zabolí, ale jednou se přeci jen zahojí? Uslyšíš-li tuto ohranou frázi z úst svého miláčka, vezmi ho za ruce a otevřeně si s ním o vašem vztahu promluv. Nemá cenu si přeci cokoliv nalhávat…

KDYŽ TĚ MÁ RÁD, ALE NECHCE NIC VÍC
Co říká: "Mohli bychom být dobří kamarádi!"
Co si ve skutečně myslí: "Jsi moc fajn holka, jsem s tebou rád, ale nemiluji tě."
Proč neřekne pravdu? Velmi pohodlná cesta, jak tě uzemnit. Je rád ve tvé společnosti (tudíž tě nechce ztratit přímým odmítnutím), ale zkrátka si nedovede představit, že by tě vodil za ruku a stal se tvým klukem. Tady ovšem pozor. Někteří kluci jsou natolik vychytralí, že pojem "dobří kamarádi" pro ně automaticky znamená "kamarád taky rád, jen se nemusím vázat". Kamarádství má určité hranice. Pokud tě kluk nechce mít "na krku", ale při každé vhodné příležitosti si dá říct, je to pěkný vykuk!

KDYŽ TI CHCE VYJÍT VSTŘÍC
Co říká: "Ty tvoje nové vlasy vypadají… zajímavě."
Co si ve skutečnosti myslí: "Proboha, jak tě jen mohlo napadnout se takhle ostříhat? Snad ti to brzo doroste!"
Proč neřekne pravdu? My holky jsme pěkně marnivá stvoření a každou kritiku neseme docela špatně. A co teprve kritika od člověka, kterému se chceme líbit úplně nejvíc? To kluci moc dobře vědí a aby si tě neznepřátelili, často použijí takzvanou "milosrdnou" lež, či se skutečné pravdě snaží šikovně a nepozorovatelně vyhnout obloukem. Tak bude spokojenost na obou stranách. Je na tobě, zda to považuješ za špatnost nebo pozitivum - není totiž lež jako lež!

KDYŽ SE TI NECHCE ZPOVÍDAT
Co říká: "Ale nic…"
Co si ve skutečnosti myslí: "Měl jsem děsný den. Jediné, co nyní chci, je rozvalit se před televizí a mlčky sledovat nějaký stupidní seriál."
Proč neřekne pravdu? To jsou zkrátka kluci. Nesnáší svěřování se druhým se svými pocity, raději se uzavřou do sebe a dusí to uvnitř, dokud je to nepřejde. Jako jeho holka, které na něm záleží, máš jistě nutkání pomoci mu v jakékoliv situaci, anebo to s ním alespoň pořádně probrat. Problém je v tom, že tvůj kluk není tvoje kamarádka, se kterou si vždycky všechno do detailů vylíčíte a popláčete si jedna druhé na rameni. Ukaž svému klukovi, že jsi při něm a buď na něj milá. Rozebírání problémů je však obvykle to nejposlednější, co zrovna chce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama